ویتامین های معجزه کننده برای زیبایی پوستاز خواص ویتامین ها برای بدن هرچه بگوییم کم گفته ایم. اینبار می خواهیم از خواص معجزه آسا ویتامین های آ، ب ۳، سی، ای و کا برای زیبایی پوست شما بنویسیم. در این بخش از مجله پزشکی دکتر سلام شما را با ویتامین های A, B3, C, E, K بصورت کامل و جامع آشنا می کنیم.

ویتامین های معجزه کننده برای زیبایی پوست

 

همیشه سعی کنید تا می توانید از راه های طبیعی برای زیبایی خود و پوسستان استفاده کنید. ما همیشه سعی بر آن داشتیم تا به شما عزیزان پیشنهاد کنیم از روش های طبیعی و گیاهی استفاده کنید.  

ویتامین آ “A”

ویتامین “A” برای برطرف کردن چین و چروک مفید است و در کل، بهترین ویتامین برای مبارزه با آثار کهولت سن در پوست ، محسوب می شود .
مشتقات ویتامین “A” که معمولا” با نام رتینوئیدها شناخته می شوند ، چین چروکها را کاهش می دهند ، لکه های قهوه ای را کم رنگ می کنند و پوست های زبر را نرم می کنند بنابراین کسانی که می خواهند پوست جوانتری داشته باشند باید از این ویتامین استفاده کنند.
———
ویتامین بی ۳ ” B۳ “
ویتامین ” B۳ ” برای کاهش قرمزی پوست مفید است .
ویتامین ” B۳” که به نیاسینامید مشهور است میزان تولید سرامیدها و اسیدهای چرب را افزایش می دهد . این دو ماده از جمله مولفه های اصلی برای محافظت از پوست هستند و در نتیجه با افزایش این دو ماده پوست مقاومتر می شود و بهتر می تواند رطوبت را حفظ کند و در مقابل محرکهای حساسیت زا مقاومت کند.
———
ویتامین سی “C “
ویتامین “C ” برای کم رنگ کردن لکه ها مفید است.
این ویتامین به نرم کردن پوست و کم رنگ کردن لکه ها خیلی کمک می کند ،نتایج یک تحقیق نشان داد زنانی که شش ماه بطور مداوم از کرمهای دارای ویتامین ” c ” استفاده می کنند ، لکه های صورتشان بطور قالب توجهی کم رنگ می شود.
———
ویتامین ای “E “
ویتامین “E ” برای تامین رطوبت پوست مفید است و از پوست ما در برابر اشعه یو وی محافظت می کند.
این ویتامین به پوست ما کمک می کند که مرطوب کننده طبیعی خود را حفظ کند .
———
ویتامین کا ” K “
ویتامین ” K ” برای از بین بردن سیاهی دور چشم مفید است.
این ویتامین به روشن شدن سیاهی های دور چشم کمک می کند و به همین دلیل است که اغلب کرم های دور چشم حاوی ویتامین K و یا همان رتینول هستند.

/ 12 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سرمه

مرسی عزیزم برای اطلاعات مفیدت[قلب]

سرمه

ولنتاینت مبارک عزیزم[هورا]

گلشن

ساقی خیلی عالی ومفید ممنونم[گل][گل][گل] ارادت دارم[گل][گل]

سرمه

سه جمله براي موفقيت: دانستن بيش از ديگران كار كردن بيش از ديگران انتظار كمتر از ديگران ... ويليام شكسپير

گلشن

ساقی عالی مثل همیشه فابل استفاده[گل][گل]

همایون

سلام دوستم بسیار عالی بود تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

سرمه

اشتباه من املایی بود من فقط او را همدرد نوشتم گویا او هم ٫ درد بود ...

هزاران گنج

گاهی اوقات انسان های بزرگ و نوابغ عالم جملاتی را بر زبان جاری می سازند که حاصل عمری تجربه ، علم و آزاد اندیشی آنان بوده است این جملات و اشعار گاهی چنان عمیق و ژرف اندیشانه است که روح انسان را جلا می دهند و بعضی مواقع مسیر زندگی انسان را تغییر می دهند و او را بسوی تکامل سوق می دهند پس دریابیم افکار و اندیشه های بزرگان را [گل][گل][گل]سلامی به زیبایی آفتاب

سرمه

باد می وزد … میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی تصمیم با تو است . . .