آسانترین راه ها برای کسب آرامش** اولین راه برای ارامش گرفتن بو کردن پرتغال یا اسانس های طبیعی آن است. محققان برزیلی به این نتیجه رسیده اند که اگر یکی از اقوام مرکبات و مخصوصا پرتغال را برای مدت یک دقیقه بو کنید تمام استرس های بدن خارج شده و به ارامش خاصی می رسید. اگر عضوی از مرکبات را در اختیار ندارید می توانید از پوست های خشک پرتغال یا اسانس های طبیعی استفاده کنید.

راه هایی برای کسب آرامش

 

** خوردن تنقلات سالم یکی دیگر از راه های کاهش استرس و رسیدن به آرامش است. استرس می تواند به دستگاه گوارش فشار فراوانی بیاورد از این رو بهتر است تا از خوراکی های سالمی مانند شاه توت یا تمشک استفاده کنید که این روزها پیدا می شوند. همچنین استفاده از میوه و سبزی هایی که دارای ویتامین ث هستند می تواند گزینه خوبی باشد.

 

راه هایی برای کسب آرامش

 

** همیشه استراحت برای آرامش گرفتن به منظور رفتن به مسافرت های طولانی نیست وقتی در اوج استرس هستید زمانی است که باید از تمام دنیا رها شده و حداقل یک ربع خارج از خانه قدم بزنید. در این مدت سعی کنید از همه چیز فکرتان را آزاد کنید حتی محققان پیشنهاد می کنند خوردن یک بستنی یا آب میوه نیز می تواند کمک به سزایی کند.

 

راه هایی برای کسب آرامش

 

** شاید به نظر شما بسیار عجیب باشد اما چراغ اتاق هم می تواند در استرس و آرامش شما تاثیر داشته باشد. محققان به این نتیجه رسیده اند که چراغ های پرنور و با ولتاژ بالا می توانند استرس را افزایش داده و حتی باعث می شود شما سریع تر غذا بخورید. این دانشندان گزارش داده اند که برای کاهش استرس از لامپ های ابی استفاده کنید تا روح شما ارام شود.
سبک زندکی  استرس و  آرامش

/ 10 نظر / 36 بازدید
ذکریا

ممنون یه وقتایی هست که باید لم بدی یه گوشه و جریان زندگیت رو مرور کنی بعد بگی به سلامتی خودم که اینقدر تحمل داشتم ایام به کام [گل]

انسان

عالیه برای روحیه [دست]کاشکی سالی یکبار دسته جمعی این بازی راانجام میدادیم[خنده]وازته دل میخندیدیم وبیخیال زندگی میشدیم[خنده][خنده][خنده][خنده][قهقهه][قهقهه][قهقهه]چی میشد[تعجب]

آمد

در مورد نور واقعن ايمان دارم كه نور عالي بخصوص نور اتاق خواب تاثير بسزايي در ارامش انسان داره .

توشنامئیتی

مرسی ساقی جون مطالبت مثل همیشه عالین[دست][گل]

علیرضا

در دفتر “دل”،
یادتو سرمشق من است!
یادماهم نکنی،
یادتو “تکلیف” من است!

شیما

خوب بود

آرام

بسیار استفاده کردم متشکرم [گل]

محمد علی

واقعا عالی بود ممنون