استرس های مزمن شغلی اما کشنده

استرس مزمن، در کنار مواردی مانند بدخوابی، افسردگی، افزایش وزن، از علائم اصلی بسیاری از مشکلات مرتبط با سلامتی افراد به شمار می‌رود. در مطالعه‌ای که به طور خاص بر روی استرس‌های شغلی افراد تمرکز کرده مشخص شده که ارتباط نزدیکی بین میزان استرس شغلی افرادی که دچار بیماری‌های جسمی و روانی هستند وجود دارد.

هر چند که استرس‌های شغلی آنقدر فراگیر به نظر نمی‌رسند که بخواهند به بخشی از واقعیت‌های زندگی بدل شوند، اما واقعیت این است که بسته به حرفه‌های طاقت‌فرسا و سخت، بیش از آنکه باعث شادی ما باشند موجب نارضایتی ما می‌شوند. به علاوه می‌توانند مشکلات بسیاری برای سلامت ما نیز به وجود آورند.

WorkStress-salemzi

چنانچه شما از جمله افرادی هستید که دچار استرس‌های شغلی نیستید و شکایتی در این رابطه ندارید، باید به شما تبریک گفت. با این وجود، نگاهی به اینفوگرافی زیر بیاندازید. چرا که دانستن نکات اشاره شده در آن، می‌تواند به دانسته‌های شما در رابطه با استرس‌های شغلی و مشکلات ناشی از آن کمک کند.

WorkStress-salemzi

/ 13 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اوای باران

به سلامتی زندگی که اگه خوش بگذره اسمش میشه خاطره ، اگه پدرت در بیاره اسمش میشه تجربه[گل]

عسل فومنی

زندگی یک موهبت است: خاکی است که گل های سرخ عشق در آن شکوفا می شوند. اوشو

علیرضا

امروز هم با "بی تو " بودن میگذرد... خوش بحال " یادم "...، که همیشه با توست ....!!!

عسل فومنی

زندگی خالی نیست: مهربانی هست،سیب هست،ایمان هست آری تاشقایق هست ،زندگی باید کرد. سهراب سپهری

khodai

سلام...[گل] عاااااااااااااااالیست. به امید روزی که زندگی بدون استرس داشته باشیم[گل]

اوای باران

محبتت را می گذارند پای احتیاجت … صداقتت را می گذارند پای سادگیت … سکوتت را می گذارند پای نفهمیت … نگرانیت را می گذارند پای تنهاییت … و وفاداریت را پای بی کسیت … و آنقدر تکرار می کنند که خودت باورت می شود که تنهایی و بیکس و محتاج !!!

خسرو پيري

وکسی می گوید :سرخودبالاکن... به بلندابنگر، به بلندای عظیم... به افق های پرازنورامید... وخودت خواهی دید... وخودت خواهی یافت... خانه دوست کجاست... خانه دوست درآن عرش خداست... وفقط... دوست خداست...

عسل فومنی

در جهان غصه کوتاهی دیوار مخور حسرت کاخ رفیق و زر بسیار مخور گردش چرخ نگردد به مراد دل کس غم بی مهری آن مردم بی عار مخور

قلک کوچیک من

سلام وب خیلی قشنگی داری. علاقه من گل و گیاه و پرنده و ماهیه و تراس 9 متری خونمو به یه گلخونه زیبا تبدیل کردم و توش انواع گل و گیاه و سبزیجاتو پرورش می دم. به وبم سر بزن، خوشحال می شم. من در وبم فقط در مورد گیاه هایی می نویسم که توی گلخونم پرورش می دم. البته چون مدت زیادی از تشکیل وبلاگم نمی گذره نتونستم مطالب زیادی در موردشون پست کنم. [گل]